شناسه

- کاربردهای سازمانی

 

 

 • راهکارپرداخت شناسه دار چیست ؟

شناسه راهکاری است که برای شناسه دار کردن پرداختی های اشخاص استفاده می شود . ضمن تسهیل در پرداخت با این راهکار پیگیری و ردیابی پرداختی های افراد توسط سامانه یکپارچه ی شناسه به آسانی انجام می شود . شناسه در حقیقت یک راهکار موازی و مکمل است و در کنار سایر روش های دریافت و جمع آوری مطالبات مالی که افراد و سازمان ها از آنها استفاده می کنند ، فرآیند وصول مطالبات را تسهیل می کنند . مجموعه هایی که از خدمات سامانه استفاده می کنند در زمان اعلام مطالبه خود به مشتری ، شناسه قبض و شناسه پرداخت متناظر با آن پرداخت را هم به مشتری اعلام می نمایند و مشتری می تواند در کنار سایر روش ها با استفاده از قبض نسبت به پرداخت وجه اقدام نماید .

 

 • سامانه نرم افزاری تحت وب شناسه چیست ؟

سامانه ی نرم افزاری  تحت وب "شناسه"  در بستری مستقل و امن راه اندازی شده است . صدور قبوض و گزارش دهی پرداخت های قبوض در بستر های بانکی ارا از دوطریق  رابط کاربری سامانه و وب سرویس سامانه انجام می دهد .سازمان ها واشخاص حقوقی میتوانند جهت گزارش گیری تجمیع درآمد ها و ...از سامانه استفاده نمایند و در سازمان خود انظباط مالی مطلوبی ایجاد نمایند . فناوری و زیرساخت به‌روز به‌کار رفته در خدمات و راهکارهای شناسه این امکان را به مشتریان می‌دهد که ضمن بهره‌مندی از بستری یکپارچه و برخط، با اطمینان از انعطاف‌پذیری آن نسبت به تغییرات و پاسخ سریع به تقاضاهای محیط و نوآوری آسوده‌خاطر باشند.

 

سامانه پرداخت شناسه دار چگونه به شما کمک می کند ؟

 • شناسایی پرداخت کننده و علت پرداخت

یکی از مهمترین مشکلاتی که معمولا مدیران مالی با آن دست و پنجه نرم می کنند ، شناسایی علت پرداخت هایی است که قبلا توسط مشتریان انجام شده اند و بایستی به عنوان درآمد در دفاتر حسابداری ثبت شوند . تعداد بالای پرداخت ها و ترافیک کاری باعث می شوند تا تمام اسناد دقیقا در زمان پرداخت مشتری ثبت نگردند و به آینده موکول شوند . در این حالت تیم مالی می توانند با استفاده از شناسه قبض و پرداخت درهر زمان که نیاز بود به سامانه مراجعه کرده و به سادگی شخص پرداخت کننده و علت پرداخت را شناسایی نمایند . هر پرداختی که در سامانه انجام می شود دارای یک شناسه قبض و یک شناسه پرداخت است . با استفاده از شناسه قبض یکتا ، پرداخت کننده قابل شناسایی است و با استفاده از شناسه پرداخت علت پرداخت مشخص می شود.

 • عدم محدودیت درگاه های پرداخت

قبوض صادر شده در سامانه شناسه قابل پرداخت در

 1. دستگاه کارتخوان ( POS )
 2. دستگاه خود پرداز ( ATM )
 3. دستگاه کیوسک
 4. کدهای دستوری ( USSD )
 5. اینترنت بانک
 6. تلفن بانک
 7. موبایل بانک

بانک های طرف قراداد می باشد .

 

 • شبکه پرداخت گسترده

گستردگی شبکه پرداخت شناسه این امکان را فرآهم آورده است تا افراد و سازمان ها به سادگی در سرتا سر کشور مطالبات مالی خود را جمع آوری کنند و از سوی دیگر مشتریان نیز بتوانند با کمترین مشکلی وجه خود را پرداخت نموده و نیازی به مراجعه به محل خاصی برای پرداخت هزینه ها نداشته باشند .

بانک ها و PSP های طرف قرارداد شناسه :

 1. بانک پاسارگارد
 2. بانک ملت
 3. بانک شهر
 4. پست بانک ایران

 

 • کاهش هزینه

سامانه شناسه هزینه های جمع آوری مطالبات و حسابرسی و پیگیری پرداخت های انجام شده را به شدت برای سازمان ها و افراد کاهش میدهد وهمچنین با کاهش مراجعات و ازدحام مشتریان به کاهش هزینه های دفتری و اپراتوری مشتریان خود نیز کمک می نماید. شناسه با شعار(پرداخت منهای کاغذ ) و با هدف حذف فیش های واریز کاغذی قصد دارد تا گامی بلند در راستای کاهش مصرف کاغذ و به طبع آن حفظ محیط زیست بردارد .